Vijesti iz škole

Medjunarodni dan sestrinstva

Svake godine se 12. maj obiljezava kao Medjunarodni dan sestrinstva. Vaznosti i pozrtvovanosti medicinskih sestara/tehnicara svjedocimo posebno u ovoj zadnjoj godini dana kada svakodnevno slusamo izvjestaje sa prve linije odbrane od corona virusa. SZO je 2020.godinu proglasila godinom medicinskih sestara/tehnicara kako bi im se odala pocast.

Tradicionalno se ovaj dan vec zadnjih 5 godina obiljezava i u nasoj skoli. Zbog izvanredne situacije izazvane COVID-om 19, nismo u mogucnosti ove godine sprovesti bilo kakvu javnozdravstvenu akciju u nasoj skoli. U suradnji sa menadzmentom skole osmislili smo nacin kako obiljeziti ovaj dan i odlucili da ucenici nase skole posjete JU Dom zdravlja Lukavac i uruce prigodne cestitke uposlenicima. Ucenici su takodje prosetali gradom i dijelili maske nasim sugradjanima. Upravo su ova izazovna vremena kojima svjedocimo prilika da pokazemo koliko smo kao pojedinci potrebni drustvu.

Kolektiv JU MSS Lukavac svim medicinskim sestrama od srca zeli sretan MEDJUNARODNI DAN SESTRINSTVA!