Vijesti iz škole

Previous Next

Ljetna škola "Mojoj BiH 2023"

U periodu od 18. do 23. jula održana je ljetna škola pod nazivom “Mojoj BiH 2023” u organizaciji Centra Litteratus, Javne ustanove “Studentski Centar” Sarajevo i Ilim Yayma Cemiyeti. Ljetna škola se odvijala na lokalitetu studentskog doma Bjelave, Sarajevo. Na ovom projektu našu školu predstavljale su učenice Dženeta Delić i Nermina Memić. Učenice su imale priliku da kroz brojne radionice nauče nešto novo iz oblasti medicine, savremenih tehnologija, arheologije, žurnalistike, politologije, komunikologije, starih zanata,
kriminalistike, poezije i mnogih drugih.
Kako same kažu upoznale su mnogo divnih ljudi i sklopile mnoga prijateljstva.
Edukaciji o arheologiji prisustvovale su u Visokom gdje su posjetile i piramide.
U toku trajanja projekta radionice su držali mnogi profesori, magistri i doktori širom regiona i našim učenicama pružili mnogo novih i korisnih saznanja. Ovom prilikom se zahvaljujemo svima koji su učestvovali u projektu ali i našim učenicama Dženeti i Nermini.


Print   Email