Vijesti iz škole

Previous Next

1. decembar, Svjetski dan borbe protiv HIV-a/AIDS-a

Povodom 1. decembra, Svjetskog dana borbe protiv HIV-a/AIDS-a, učenici 4B i 4C odjeljenja naše škole su sa profesoricom Dženanom Omerdić na svojstven način obilježili ovaj važan datum i to podjelom promotivnih letaka i crvene vrpce mlađoj populacionoj skupini (srednjoškolcima) a sve sa ciljem prevencije HIV-a, ukazivanja na važnost ranog testiranja i smanjenja stigme i diskriminacije HIV pozitivnih osoba.

U našoj školi je održano je i edukativno predavanje i radionica na temu HIV-a. Gost predavač je bila medicinska sestra Fata Jovičić uposlenica Klinike za infektivne bolesti - kabinet za ovisnike i HIV pozitivne UKC-a Tuzla.
Predavanju su prisustvovali učenici prvih i drugih razreda kao i profesori naše škole a u organizaciji edukacije je učestvovao i naš aktiv stručno-teorijske nastave.

Print   Email