Vijesti iz škole

Vrijedna donacija UNIFEF-a

"Vjerujemo da je briga za djecu kamen temeljac za ljudski i društveni napredak."
UNICEF

Danas je naša škola dobila vrijednu donaciju u vidu šest laptopa od UNICEF Sarajevo, u koordinaciji sa MONKS TK.

Vjerujemo da će ova donacija biti od velike pomoći u nastavi i da će biti podstrek za dalje unaprijeđenje odgojno-obrazovnog rada.

Hvala UNICEF-u.

Učenik generacije

FARUK KOVACEVIC, ucenik generacije JUMSS Lukavac! ❤
Cestitamo nasem Faruku i zelimo mu puno srece u daljem skolovanju!
"U svom srednjoškolskom obrazovanju postigao sam velike uspjehe na takmičenjima iz biologije i hemije. Bio sam član nekoliko sekcija naše škole, a najistaknutije rezultate sam ostvario u Ekološkoj sekciji, u okviru koje sam učestvovao u realizaciji različitih i veoma značajnih projekata na lokalnom i federalnom nivou. Ovo priznanje za mene je podstrek za nastavak mog školovanja i cjeloživotnog učenja".
Faruk Kovacevic, smjer medicinska sestra/tehnicar

Polaganje mature - integralni test

Puno srece, nasim maturantima!

Kantonalno takmičenje u odbojci

Dana 18.5. (srijeda) bili smo domaćini kantonalnog takmičenja za učenice srednjih škola. Naše divne djevojke na kraju su zauzele 4.mjesto i tako zadržale kontinuitet dobrih rezultata u poslednjih nekoliko godina. Čestitamo pobjednicima (Srednja medicinska škola Tuzla) i želimo puno sreće na federalnom prvenstvu, a mi se okrećemo kantonalnom takmičenju iz atletike, poslednjem sportskom nadmetanju za ovu školsku godinu.
Sportski pozdrav za sve!

4. mjesto na kantonalnom takmičenju iz prve pomoći

Nasa divna ekipa prve pomoci osvojila je 4. mjesto na kantonalnom takmicenju koje je odrzano danas na kompleksu Panonskih jezera Tuzla.

Cestitamo nasim ucenicima i njihovim profesoricama Indi Rustemovic i Elvisi Jusufovic na postignutom rezultatu!

12. maj, Međunarodni dan sestrinstva

Danas je nasa skola obilježila 12.maj , Međunarodni dan sestrinstva.

Profesori zdravstvene njege i nasi ucenici medicinskog smjera su na prigodan nacin obiljezili danasnji dan.

Grupa učenika je sa profesoricama Dženanom Omerdić i Elminom Musić bila u posjeti DZ Lukavac pri čemu su uručili čestitke medicinskim sestrama.

Grupa učenika je sa profesoricom Narcisom Dugonjić mjerila građanstvu pritisak i ŠUK.

Profesorica Inda Rustemović, Semir Puškar i direktorica su bili gosti u MSŠ Živinice.

Nakon radnog dijela upriličen je zajednički ručak i druženje.

2. mjesto na državnom takmičenju u poduzetništvu

Nasa učenica Nejra Halilović 3C osvojila je 2. mjesto na državnom takmičenju u poduzetništvu 'MUNJA BUSINESS CHALLENGE 2022' u Sarajevu u periodu od 08. do 10. maja. Nejra se ovim uspjehom plasirala na balkansko takmičenje koje će se održati 30.maja.

Čestitamo našoj Nejri i želimo joj puno sreće u daljem takmićenju!

Zavidni rezultati na Gradskom takmičenju u atletici

Dana 10.5.(utorak) održano je gradsko takmičenje u atletici za učenike i učenice srednjih škola. Naša škola ostvarila je zavidne rezultate i osvojila 1.mjesta u 6 disciplina (plasman na kantonalno takmičenje), 2.mjesta u 3 discipline i 3. mjesto u jednoj disciplini. U dobrom raspoloženju i očekivanju dobrih rezultata i sa kantonalnog takmičenja šaljemo vam sportske pozdrave!